Woda Redox - czym jest? Właściwości, skład

Woda stanowi zdecydowaną większość naszej masy ciała. Z tego względu jej spożywanie na co dzień jest absolutnie niezbędne, aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Prawidłowe nawodnienie to jednak coś więcej niż spożywanie określonej liczby szklanek wody na dobę. Według wielu opinii, woda REDOX to jedyny rodzaj cieczy, który pozwala skutecznie zadbać o zdrowie.
Global Water - sklep.osmoza.pl

Co to jest woda REDOX?

Oczyszczona woda w procesie jonizacji nosi nazwę wody REDOX. Wyróżnia ją zmieniony skład na skutek zachodzącego procesu jonizacji w urządzeniach, w których zastosowano specjalne wkłady filtrujące. Taką wodę wyróżnia wyjątkowa miękkość, czyli wysoki poziom pH (około 9,5) oraz ujemny potencjał redoks. Oznacza to, że woda poddana redukcji jest silnym antyutleniaczem, a więc posiada dużą liczbę wolnych elektronów. Im niższy potencjał redoks, tym woda ma większe własności redukujące, czyli prozdrowotne.

Filtr wody Compact Redox Duo - urządzenie do filtracji wody

Filtr wody Compact Redox Duo

Woda REDOX – właściwości

Woda alkaliczna REDOX ma silne właściwości przeciwutleniające. W procesie jonizacji zostaje ona wzbogacona o ujemne cząstki, które sprawiają, że jej regularne spożycie ma leczniczy wpływ na Twój organizm. Codziennie spożywanie przetworzonej żywności, nadmierny stres, niewłaściwy tryb życia i zanieczyszczenie powietrza powodują, że nasza gospodarka kwasowo-zasadowa zostaje zaburzona. Zakwaszenie organizmu czyni go o wiele bardziej podatnym na wpływ chorobotwórczych patogenów. Aby przywrócić równowagę kwasowo-zasadową, niezbędne jest dziennie spożywanie dużej ilości wody REDOX. W ten sposób zadbasz zarówno o kondycję fizyczną, jak i o zdrowie psychiczne. Woda alkaliczna pozwoli Ci także zapobiec chorobom cywilizacyjnym oraz jest w stanie wyleczyć wiele dolegliwości zdrowotnych. Woda REDOX zapobiega uszkodzeniom struktur Twojego organizmu, zwiększając jego nawodnienie. Dzięki temu praca wszystkich narządów, w tym także mózgu, jest bardziej wydajna, a my czujemy się lepiej. Skład wody REDOX skutecznie detoksykuje organizm, a także go dotlenia, wspomaga układ odpornościowy, reguluje metabolizm i zwiększa witalność.

Filtry do wody REDOX

W ofercie sklepu Global Water znajdziesz profesjonalne urządzenia Compact Redox o wysokiej wydajności, które pozwolą Ci cieszyć się czystą wodą REDOX w niskiej cenie na co dzień. To jedne z najnowocześniejszych systemów filtracji przeznaczone do użytku domowego, jakie są dostępne na rynku. Na skutek zastosowania innowacyjnej technologii masz gwarancję wysokiej jakości wody i jej nieskazitelnej czystości. W zależności od modelu urządzenia wody REDOX, możesz cieszyć się dwoma, a nawet trzema rodzajami czystej cieczy, jakie zapewniają liniowe wkłady filtrujące. Poza wodą alkaliczną typu REDOX możesz uzyskać także czystą wodę zmineralizowaną do celów spożywczych i higienicznych, a także demineralizowaną wodę osmotyczną, która może być używana w żelazku, akwarium czy przez osoby z chorobami nerek. Systemy Compact Redox umożliwiają montaż pod zlewem, a dzięki ich eleganckiej i nowoczesnej obudowie pasują także idealnie do postawienia na blacie kuchennym. Zapoznaj się na stronie sklepu z pełną ofertą urządzeń do wody REDOX producenta, jakim jest Global Water.